WingChun
İçsel Wing Chun (WingTjun) nedir?

İçsel Wing Chun sistemi çok etkili ve kapsamlı bir savunma ve kişisel gelişim sistemidir.

Küçük ya da fiziksel olarak zayıf olanlar, genelde saldırganların ilk hedefi halindedir. İçsel Wing Chun fiziksel güce veya atletik yeteneklere dayanmadığı için, tehdit edici bir durumda fiziksel olarak daha zayıf veya yavaş olan kişi kendisini çok daha kuvvetli ve hızlı bir saldırgana karşı etkili bir şekilde savunabilmektedir. İçsel Wing Chun çalışan HERHANGİ bir kişi kendine güven ve kendini savunma yeteneklerini %500’e kadar arttırabilir.

İçsel Wing Chun size saldırganın kuvvetini kendisine karşı kullanmayı, yani saldırganın enerjisini “ödünç almayı”, “kendi vücudunu şarj etmeyi” ve böylece zahmetsizce kaynağına geri yönlendirmeyi öğretir.

İçsel Wing Chun sistemi tekme, yumruk, diz ve dirsek tekniklerini içeren ve sizi dövüşün her aşamasına hazırlayan çok az sayıdaki savunma sisteminden biridir.

Neden IWKA İçsel Wing Chun?

IWKA İçsel Wing Chun : Bir savunma sisteminden çok daha fazlası!

IWKA İçsel Wing Chun etkili ve kapsamli bir savunma sanatı olduğu kadar Çin Savunma Sanatlarının Üç Hazinesi: Felsefe, Sağlık ve Dövüş temellerine dayanan benzersiz bir kişisel gelişim sistemidir.

IWKA İçsel Wing Chun sistemi Sifu Sergio Pascal Iadarola’nın, son 25 yıl boyunca Wing Chun ile ilgili tarih, felsefe, kavramlar ve ilkeler üzerine neredeyse tam zamanlı araştırmaları sonucunda oluşturuldu. Farkı yaratan da bu zorlu çalışma oldu. Yeniden ortaya çıkarılan sistemin kilit taşları ve zaman içerisinde bilinçli olarak gizlenen veya bilinçsiz olarak göz ardı edilen unsurları tekrar kazandırarak IWKA İçsel Wing Chun sisteminin temelini aslına uygun ve tam kapsamlı olarak oluşturdu.

IWKA’nın hedefi, kurucularından günümüze kadar gelen nesillere doğrudan aktarılmış otantik IWKA İçsel Wing Chun sistemini dünya çapında yaymaktır. Biz IWKA’da yüksek öğretim standartlarına değer veriyoruz. Hiçbir “sırrımız” yok ve müfredatımız İçsel Wing Chun Kung Fu’yu öğrenmenin çok iyi yapılandırılmış bir yolunu sunar.

Bizim öğrettiğimiz İçsel Wing Chun kaba kas gücüne dayanmadığı için, diğer okul ve soy ağaçlarının büyük çoğunluğundan farklıdır. Bunun yerine, güçlü ve / veya daha hızlı insanlar tarafından yapılan saldırılar ile başa çıkabilmek için, doğru içsel enerji, doğru beden ve zihin yapısı, doğru zamanlama gibi kavram ve prensiplerden faydalanırız.

 

IWKA İçsel Wing Chun ayrıca tendonlarınızı ve eklemlerinizi eğitmek için özgün, sistemli bir yapı sunar. Güçlü tendonlar ve eklemler sadece daha uzun ve sağlıklı bir hayat sunmakla beraber, güçlü saldırılara karşı savunma için de çok önemlidir.

 

IWKA İçsel Wing Chun, dünya çapında on sekizden fazla ülkede öğretiliyor ve silahsız kişisel savunma konusunda dünyanın en iyi savunma sanatlarından biri olarak kabul ediliyor.

Eğitim Paketleri

Farklı seviyelere göre oluşturulmuş kapsamlı ve sistematik programlarımız ile SEN de gerçek İçsel Wing Chun sanatını öğrenebilirsin.

Temel
IWKA WingTjun Temel
Liderlik
IWKA WingTjun Liderlik
Ustalık
IWKA WingTjun Ustalık